News & Events
Перші Випускники Інноваційної Програми Кластеру – ІоТ
- August 6, 2020
- Posted by: viruslviv@gmail.com
- Category: Uncategorized
Програма Інтернет речей (Internet of things) на спеціальності Комп’ютерні науки у Львівській політехніці була створена Львівським ІТ Кластером у 2016 році. Це перша експериментальна програма, над якою працювали ІТ-спеціалісти спільно з представниками університету. 2020 став роком, коли перші випускники програми отримали дипломи бакалавра. Про особливості навчання, запуск студентських стартапів, боротьбу з корупцією та те, чому не всі студенти дійшли до кінця.
Інноваційна програма «Інтернет речей» у НУЛП поєднала в собі нові предмети та сучасну технічну базу для навчання та розробки власних проектів. Студенти мали необмежені можливості розробляти та запрограмовувати ІоТ пристрої на базі нової лабораторії «Інтернет речей» створеної завдяки підтримці львівських ІТ компаній. Крім цього, велику увагу приділяли командній роботі та менторству студентів ІТ-спеціалістами, які здобули професійний досвід в індустрії, щоб наблизити навчальний процес до реальних проектів.
І в студентів і в організаторів програми були певні очікування та сподівання. Випускник Роман Віт розповів про свої очікування перед початком навчання: «ІоТ, як на мене, найбільш вдала авантюра в моєму житті. Чому авантюра? Бо вибір цієї спеціальності був фактично всліпу: не було в кого запитатися, як відбувається навчання, які викладачі, наповнення предметів. Була, звичайно, програма курсу, але як свідчать деякі навчальні програми назва предмету може дуже відрізнятися від її наповнення. Втім, я знав про навчання на інших технічних спеціальностях і факт, що ця програма запущена під егідою Lviv IT Cluster стала вирішальним аргументом ризикнути вступити саме сюди, бо тут був шанс, що освіта буде кращою. І якщо говорити зараз із висоти закінченого бакалаврату, то я жодного разу не пошкодував про свій вибір, навіть думаю, що мені дуже пощастило піти на цю авантюру».
Пандемія коронавірусу внесла свої корективи в організацію навчального процесу у випускному році. Проте, це не завадило студентам здати випускні проекти та отримати дипломи. Зеновій Верес додає: «Захист бакалаврських робіт залишив двояке враження: у зв’язку з коронавірусом, практично було неможливо запросити представників компаній в екзаменаційні комісії, що розслабило частину студентів. З другого боку, це не стало перешкодою для кращих зробити дійсно цікаві та класні проекти з співпраці з ІТ-компаніями. Я б оцінив перший випуск на 4+ за 5-тибальною шкалою».
ЛНУ ІМ. І.ФРАНКА
- Статистичний аналіз даних/Statistics and Data Science
- Аналіз даних та розумні системи/Data Science & Intelligent Systems
- Інженерія програмного забезпечення/Software Engineering
- Аналіз даних та комп’ютерні науки/Data Science and Computer Science
- Сенсорні та діагностичні електронні системи/Sensor and Analytical Systems
- Управління персоналом/HR Management
- Кібербезпека/Cybersecurity
ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА
- Кібербезпека/Cybersecurity
- Системи штучного інтелекту/Artificial Intelligence
- Бізнес аналітика та аналіз даних/Business Analysis & Data Science
- Робототехніка/Robotics
- Інтернет речей/Internet of Things
ЛДУБЖД
- Кібербезпека/Cybersecurity
За матеріалами Львівського ІТ Кластеру