News & Events
Кластер Відкрив Сучасну Лабораторію Інтернету Речей
- March 6, 2018
- Posted by: viruslviv@gmail.com
- Category: Uncategorized
У понеділок, 5 березня, за ініціативи Львівського ІТ Кластеру у Львівській політехніці відкрили лабораторію Інтернету речей. Лабораторія діятиме для студентів однойменної інноваційної програми ІоТ, яку Львівський ІТ Кластер запустив спільно з ІТ компаніями у 2016 році.
Львівський ІТ Кластер протягом цілого року працював над створенням лабораторії ІоТ- від початку самої ідеї, до пошуку приміщення, його ремонту та закупівлі і встановлення обладнання. В лабораторії займатимуться студенти програми ІоТ, в ній облаштували 14 робочих місць, обладнаних комп’ютерами та приладами, необхідними для створення та конструювання «розумних пристроїв».
Сучасна лабораторія ІоТ розташована у 5-тому корпусі Політехніки, ауд. 605а. ЇЇ офіційно відкрили: проректор з науково-педагогічної роботи, доктор технічних наук, професор Національного університету «Львівська політехніка» – Федасюк Дмитро, заступник міського голови Львова – Андрій Москаленко, директор Інститут комп’ютерних технологій, автоматики та метрології (ІКТА), доктор технічних наук, професор – Микийчук Микола, завідувач кафедри комп’ютеризованих систем автоматики Інституту комп’ютерних технологій, автоматики та метрології, доктор технічних наук, професор – Наконечний Адріан та директор освітнього напрямку Львівського ІТ Кластеру, керівник програми ІоТ, викладач Львівської Політехніки Зеновій Верес. На відкритті були присутніми також представники ІТ компаній та студенти програми ІоТ.
«Програма Інтернет речей створила великий ажіотаж в університеті і все більше охочих навчатися за цією спеціальністю. Загалом, минулого року на ІТ спеціальності до нас вступила майже тисяча студентів. Я сподіваюся, ІТ бізнес отримають велику кількість хороших фахівців. Щиро дякую представникам ІТ компаній та ІТ Кластеру за допомогу у створенні лабораторії. Вірю, що ми матимемо хороші результати», – розповів на відкритті Дмитро Федасюк, проректор з наукової роботи НУ «Львівська політехніка», під час відкриття Лабораторія програми Інтернет речей.
Відтепер в лабораторії відбуватимуться лабораторні заняття з предметів «Мікроконтролери», «Сенсори і виконавчі механізми», «Електроніка і цифрова схемотехніка». Під час занять студенти працюватимуть як над спільними завданнями так і над розробкою власних проектів. У планах Львівського ІТ Кластеру – створення також другої лабораторії для програми ІоТ.
«Співпраця усіх сторін – Кластеру, ІТ компаній, міської влади та університету дала свої очікувані результати. Це не єдина лабораторія, яку ми плануємо створити, невдовзі розпочнемо роботу над другою лабораторією ІоТ. Загалом, у Львівській Політехніці вже діють дві інноваційнй навчальні програми, створені Кластером, ще три нові програми ми плануємо запустити з вересня цього року – Робототехніка, BA&DS та Кібербезпека.» – Коментує Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластеру.
Найбільше фінансово до створення лабораторії та закупівлю обладнання долучилися компанії PLVision, SoftServe, Ciklum та Cypress. Серед інших спонсорів також Eleks, Sombra, KindGeek, Vakoms, V.I.Tech, Lohika, GlobalLogic, Intellias, N-iX, Conscensia, Perfectial, Vector Software.
Джерело: Львівський ІТ Кластер.